Poslovil se je Daniel Burnik

Foto: Mirko Kunšič

Nazadnje sva se videla pred tedni na golf igrišču na Brdu. S prijateljem Milanom Radaničem sta prišla, da odigrata nekaj lukenj.

Daniela Burnika sem, kot se spomnim, videl prvič konec devetdesetih, ko sem začel spremljati dogodke na golf igrišču, ki je bil takrat v lasti kranjske Save.

Bil je zagret organizator klubskih turnirjev za mlade, ki so začenjali golfsko pot. Med njimi je bil tudi njegov sin Gaber, kasnejši uspešni rekreativni tekmovalec, član državne reprezentance. Golf mu je odprl vrata univerze v tujini. Danes je uspešen ekonomist v Londonu.

Dane je vsem nam, ki nismo vedeli povedal, da je v Smokuču, majhni vasi, nedaleč stran od roba zdajšnjega Royal Bled golf igrišča, največ igralcev golfa.

Skupaj s takratnim direktorjem, Markom Božičem, sta začela z vsakoletnimi jesenskimi turnirji med ekipami  igrišča in Smokuča, za prehodni pokal. Bolj kot to je bilo pomembno druženje.

Pred leti me je prosil, da mu naredim nekaj fotografij apartmajev v družinski hiši, ki jih je začel oddajati. Komunikativen, kot je bil, je hitro našel stik z gosti, ki so se radi vračali in tudi z njegovimi informacijami odkrivali turistično bogato Gorenjsko.

Zadnja leta se je boril z boleznijo, ki ga je izčrpavala, a volje do golfa mu vseeno ni vzela. Na Brdu je bil viden boj z boleznijo. Dane je bil vseeno optimist. Tako, kot vedno.

Podpiral je podjetnost sina Gabra in hčere Polone, sinologinje, ki sta začela pred leti z butično pražarno, Kolektiv 22.

Zagotovo bo ostal v spominih številnih članov golf kluba Bled, ki so bili njegovi sopotniki in z njim prijateljevali.

Tekst: Mirko Kunšič