JERNEJ PAVLIČ – KLUBSKI PRVAK 2020

JERNEJ IN PIKA NOVA KLUBSKA PRVAKA

„Seveda sem vesel novega naslova klubskega prvaka. Reševal sem se in 79 udarcev seštevne igre, na Royal golf igrišču, je bilo dovolj za ubranitev lanskoletnega prehodnega pokala,“ je ob podelitvi v restavraciji Kraljeve klubske hiše dejal Jernej Pavlič – Dila, ki je imel štiri bruto točke prednosti pred Florijanom Velikajne, ki je postal zmagovalec v neto razvrstitvi A skupine. Florijan je prišel med podelitvijo k predsedniku kluba, Željku Čuriću še po kristal, ki ga bo spominjal, da je bil na deseti luknji le 1.4 m oddaljen od zastavice.

Lepo popotnico na študij v St. Androws, na Škotsko, si je včeraj priigral bruto zmagovalec med mladinci, Tom Gornik. 14 bruto točk je bilo dovolj za prvo mesto. Je najmlajši iz družine Gornik, ki je v prostem času za vedno zapisana igranju golfa. Tomov starejši brat Tim je bil nekaj let PRO, a se je letos odločil, da bo magistrski študij nadaljeval v Bostonu. Tomaž, oče obeh je bil na klubskem prvenstvu, s 15 bruto točkami  na 12 mestu.

V B skupini neto  je prijetno presenetil  Vinko Šlibar, ki je odigral 16 bruto točk, pet manj kot  četrtouvrščeni Matjaž Jekovec, a razlika v hendikepu mu je prinesla enako število  neto točk in z izračunom prvo mesto.

V C skupini neto je zmagal mladi Jernej Zaplotnik. Deset bruto točk je zanj pomenilo 39 neto in dovolj za zmago. Nasploh so bili Zaplotnikovi, kot širša družina uspešni. Brat Matic je imel enako število bruto točk,stric Luka je bil tretji, oče je bil peti, mama 27.,babica  Mojca trideseta, a  je bila zmagovalka  s 170 metri za najdaljši udarec za ženske. Med moškimi je to uspelo  z 253 metri Danielu Castaldiju.

Zagotovo je bil vrhunec turnirja podaljšek, ki je na deseti luknji odločal, katera bo klubska prvakinja. Marinka Šemrl in Janja Pika Vidmar sta turnir končali s 14 bruto točkami. V prvem razigravanju sta bili enaki, v drugem poskusu je Marinkina žogica pristala v vodi, medtem, ko je Janjina na zelenici deset luknje.

Po kulinaričnem razvajanju v „Devetki“ in podelitvi priznanj in prehodnega pokala se je predsednik Željko Čurić zahvalil lastniku igrišča in na pobudo več članov povabil dve legendi Royal Bled golfa, velemojstra Ervina Pirnata in kuharskega virtuoza Stojana Rezarja. Oba bosta z jesenjo šla v pokoj.

Stojan se je opravičil, stoječi aplavzi za Ervina Pirnata pa so bili le potrditev, da res odhaja legenda.

Ogled fotografij je možen v galeriji

Tekst in fotografije: Mirko Kunšič