Please set up your API key!

Golf klub Bled – Golf club Bled – najstarejši golf klub

Zgodovina

Konec julija 2005 je Golf Club Bled praznoval okroglo, 30. obletnico svojega delovanja. Ob tej priložnosti so se na golf igrišču zbrali mnogi golfisti iz širne Slovenije, ki so se preizkusili na turnirju. Po končanem turnirju je sledila slavnostna prireditev v znamenju okrogle obletnice. Slavnostni govornik na prireditvi je bil predsednik Golf Cluba Bled Anton Štiherle, ki je spregovoril o zgodovini golfa ter delovanju kluba.

Predsednik je ob obletnici kluba podelil tudi zaslužna priznanja bivšim predsednikom:

– Leopoldu Pernuču, Branetu Verhuncu, Antonu Ažmanu, članom, ki kraljujejo že 30 let: Mirku Vovku, Tinci Jakopič, Karlu Fadiniju; ostalim zvestim članom Slavku Vodnjovu, Ivanu Pibru, Ivu [venterju, Marjanu Štravsu ter organizacijam in klubom Golf zvezi Slovenije, PGA Slovenije, dru`bi Golf in Kamp Bled, Golf clubu
Ljubljana, G & CC Bled.

Po tej podelitvi je sledila še simbolična podelitev nagrad ob razglasitvi rezultatov turnirja. Prireditev je povezovala E. H., goste pa sta zabavala Duo Zibelnik.

O golfistih na slovenskih igriščih se večkrat slišijo šale, da se ob igri golfa lahko najejo še jagod ali borovnic, da uberejo še kakšno gobo in si potem doma naredijo juhico, medtem ko iščejo svoje premalo udarjene žogice. No, o iskanju žogic poznamo še eno resnično anekdoto.

Dogodek se je zgodil pred 11 ali 12 leti na turnirju Golf teden v avgustu na Bledu. Igralci so igrali na 15. luknji. Kljub temu, da so bili udarci ravni, žogic niso našli. Naslednji dan so igrali in zadeva se je ponovila. So pa drugi dan opazili lisičko, ki je prečkala čistino. Radovednost jih je pritegnila in pripeljala do lisičjega brloga v skoraj nedostopnem delu brega. Pred brlogom je bilo okrog 20 žogic, ki jih je nanosila lisica. Nič čudnega, saj pravijo, da je lisička prav zvita zver. (E. H.)

10-12.03.17Zimska liga vključno finale
18.04.17žensko pokalno tek.- Livada
07.05.17otvoritveni turnir GK Bled
16.05.17žensko pokalno tek.-Arboretum