RAFAEL JERMAN – RAFKO

„Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; vsak človek je kos celine, del kopnega; če morje odplavi grudo zemlje, se Evropa zmanjša, kot bi se zmanjšal rtič, kot bi se posestvo tvojih prijateljev ali pa tvoje lastno; smrt slehernega človeka vzame del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat, komu zvoni; zvoni tebi“ je davno tega  zapisal angleški pesnik John Donne.

Včeraj je umrl Rafael Jerman – Rafko, ki je živel v Radovljici. Bil je legenda med slovenskimi poklicnimi učitelji golfa. Z odprtjem prenovljenega golf igrišča Bled v sedemdesetih je, po odhodu Angleža, dobil povabilo in pogodbo za učitelja golfa.

Že prej je učil v Nemčiji, ko je odšel z Bleda tudi v znanih golf klubih v Avstriji in nato tudi na slovenskih vadiščih golf klubov.

PGA SLO so ustanovili 1993 na Bledu in Rafko je bil član tega stanovskega društva. Konec oktobra letos je bil na volilni skupščini v Arboretumu.

Veliko je naredil za GK Bled. Med drugimi je golfsko vzgojil tudi Daniela Kraljiča in Dušana Jurmana.

Vseskozi je živel z golfom in za golf. Spremljal je prenose največjih turnirjev in znal, na enostaven način razložiti in pokazati pot do golf zamahov.

Iskreno sožalje vsem njegovim !

Naj počiva v miru.

GK Bled