Predsednikov pokal

Predsednikov pokal

July 28
20:52 2019

»Zagotovo zdrži misel predsednika kluba, Željka Čurića, da so (smo) zmagovalci vsi, ki smo to deževno nedeljo odigrali letošnji Predsednikov pokal GK Bled na Jezerskem golf igrišču. Vremenska napoved z dežjem je bila preveč natančna.
A smo vseeno začeli ob 8 uri. Bilo je nekaj odpovedi prav zaradi vremena. Velika večina je vztrajala, kljub temu, da je deževalo vse močneje. Aljoša Berc, ki je bil tudi odgovorni sodnik turnirja, je v posvetu odločil, da bodo obveljali rezultati po odigranih devetih luknjah.
Prav za vse je bilo igranje v dežju izziv, tudi zato mnogi izkušeni igralci niso odigrali, kot so vajeni vsak dan na tem igrišču. A so bili pogoji za vse enaki.
Bruto zmago in s tem Predsedniški pokal si je le s točko prednosti priigral mladi Luka Naglič, ki se konec poletja vrača v ZDA na nadaljevanje študija in igranja golfa za univerzo, kjer študira. Silvo Lavrič je bil s 15 bruto točkami drugi, tretje mesto pa so si s 14 točkami delijo Ranko Armuš, Martin Čurić in Maksim Žvegelj.
V neto skupini je zmagal Florijan Velikajne z 19 neto točkami, enako število si jih je priigral Dragan Šolak, zmagovalec v B skupini, 22, jih je imel Branko Tošič, zmagovalec C skupine. Med ženskami je žogico na 4 luknji najdlje udarila Gordana Šolak, med moškimi Aljoša Kraljič, najbliže zastavici je bil Martin Čurić.
Jezersko golf igrišče je bilo odlično pripravljeno, tudi dež ni bistveno poslabšal pogojev za igro.

Hvala vsem na udeležbi, hvala ekipi Royal Golf Bled za odlično pripravljeno igrišče in postrežbo in Mirku Kunšiču za forografije.

Fotografije si lahko ogledate v foto galeriji