Golf klub Bled – Golf club Bled – golf klub s tradicijo

Blejski seniorji prvaki letošnje sezone

 Breaking News
  • 38. SREČANJE GK BLED vs GC ROTTALER V soboto dne 05.09 in nedeljo 6.09.2020 je GK Bled gostil že 38. tradicionalno srečanje med GK Bled in GC Rottaler. Srečanje je potekalo v izredno prijateljskem vzdušju in lepem...
  • LARA JEČNIK NA ŠTUDIJ V AMERIKO Danes je z zagrebškega letališča odpotovala, na študij biokemije, v Ameriko, Kranjčanka, 19-letna Lara Ječnik, članica GK Bled. „Med štirimi ponudbami ameriških univerz, sem se odločila za študij biokemije na...
  • ODPOVED SKUPŠČINE Spoštovane članice, člani, Obveščamo vas, da moramo današnjo skupščino GK Bled zaradi trenutnih razmer v povezavi s korona virusom žal odpovedati.  Kdaj jo bomo izvedli, vas bomo pravočasno obvestili. Ostanite...

Blejski seniorji prvaki letošnje sezone

Blejski seniorji prvaki letošnje sezone
March 18
20:24 2011
Jernej Pavlič

Jernej Pavlič

Ekipa GK Bled je prepričljivi prvak letošnjega pokalnega tekmovanja GZS za seniorje. 120 točk za njimi so igralci GK Arboretum, tretja je presenetljivo ekipa GK Lipica.

Jernej Pavlič – Dila je samo s štirimi turnirji postal posamični prvak s 325 točkami. Med desetimi posamezniki sta na lestvici še dva iz naše ekipe, kot osmi Bogomir Klinar (208 točk) in kot deveti Jurij Modic (198).

Uspeh je še toliko vrednejši, ker je bila naša ekipa finančno najbolj skromna med vsemi enajstimi, ki so tekmovale na šestih turnirjih na domačih igriščih. Sklep upravnega odbora kluba je veljal vse do zadnjega kola, da klub krije stroške nastopa le trem, ki si na posamičnem turnirju priborijo točke za uvrstitev.

Franci Vodnjov, ki je po odstopu podpisanega prevzel vodenje sekcije je bil nad razpletom zelo zadovoljen. Na zadnjem turnirju na igrišču Otočec so točke za klubsko bero prispevali Alojz Kozan s petim mestom, dve mesti za njim je bil Bogomir Klinar, 12 pa je bil vodja sekcije, ki je zastopal tudi kapetana Jerneja Pavliča,  ki se tokratnega turnirja ni mogel udeležiti.

»Vesel sem, da smo kot ekipa napredovali. Lani smo bili tretji. Prvo mesto je hkrati tudi sporočilo vodstvu kluba, da nam pride še bolj naproti. Da odpravimo nekatere nerodnosti in da dobro zastopamo klub tudi naprej,« pravi Vodnjov.

Sekretar GZS Gorazd Kogoj, ki je letos tudi sam igral za GK Adria, je skupaj z Marjanom Urhom, prepričljivim zmagovalcem zadnjega turnirja na Otočcu (Marjan je odigral turnir s 33 bruto točkami), najprej podelil najprej priznanja – pokale za lani.

Najboljši posameznik v sezoni 2008 je bil Silvo Lavrič (GK Grosuplje), letos je bil drugi s točkami iz petih turnirjev. Drugi je bil Miro Matičič (letos 6. mesto), tretji pa Marjan Urh,(tudi letos tretji), oba GK Arboretum. Lani je zmagala ekipa GK Ptuj pred ekipo G&CC Bled, tretja je bila ekipa GK Bled.

Gorazd Kogoj je prepričan, da so se ta pokalna tekmovanja dobro ukoreninila, udeležba je dobra, v novi sezoni 2010 pričakuje še večji odziv ekip tudi iz drugih klubov. Turnirji po sistemu Stableford so za posameznike in ekipe še zanimivejši in manj stresni od seštevne igre.

Zmagovalna ekipa GK Bled, zanjo so enkrat, večkrat ali nikoli igrali; Jernej Pavlič – Dila, Jurij Modic, Bogomir Klinar, Viktor Mohorič, Franci Vodnjov, Alojz Kozan, Jure Božič, Marko Kavčič, Janislav Gregorič, Janez Benčina, Milan Radanič, Florijan Velikanje in Bojan Kopač je dokazano  potrošila NAJMANJ denarja.

Seniorji pričakujejo od vodstva GK Bled, da za prihodnjo sezono spremeni dosedanji način pokrivanja stroškov. Zgovorna je izjava enega članov ekipe, ki je odgovoril, da pod takimi, (letošnjimi) pogoji, pač nikoli ni igral…

Besedilo in fotografije
Mirko Kunšič


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/home/golfclubbled/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Related Articles

DatumTekmovanje
1.02.2020Zimsko druženje- Grado
15.02.2020Zimsko druzenje- Castello di Spessa
05.06. do 07.06.2020Državno za MID AM moške - Otočec
05.06. do 07.06.2020Državno za seniorje - Otočec
12.06. do 14.06.2020SLO TOUR - 2 krog
16.06. do 18.06.2020Državno za seniorke - Otočec
18.06.2020Seniorji pokalno- Arboretum
09.07.2020Seniorji pokalno - Cubo Golf
23.07.2020Seniorji pokalno - Ptuj
26.07.2020Predsednikov pokal - Jezersko igrišče
13.08.2020Seniorji pokalno - Trbiž
29.08.2020Klubsko prvenstvo - Kraljevo igrišče
05.09. in 6.09.2020Srečanje GK Bled vs GC Rottal
17.09.2020Seniorji pokalno - Otočec
08.10.2020Seniorji pokalno - Livada